Koronavirüs devrinde teknoloji ve oyunlara talep arttı

İçinde bulunduğumuz devirde çevre izolasyon kıymet kazanırken, konutta kalan tüketicilerin alışkanlıklarında ve meskenden çalışmaya geçiş yapan iş yerküresinde da değerli bir değişim görülüyor. Çalışanlar toplantılarını manzaralı görüşme pratikleri ile gerçekleştiriyor, iş dışında ailesi ve sevdikleriyle de internet üzerinden muhabere kuruyor.

Koronavirüs devrinde teknoloji ve oyunlara talep arttı

Koronavirüs devrinde, bir öbür tanınan gündem konusu da oyunlar oldu. İş dışında keyifli vakit geçirmek isteyenler oyun oynuyorlar, e-spor müsabakalarına ve internet üzerindeki oyun yayınlarına büyük ilgi gösteriyorlar. Verizon’ un araştırmasına nazaran internet üzerinden medya izlenme nispetleri yüzde 12 artarken, oyun severlerin takip ettiği Twitch’ te izlenme nispetleri yüzde 10, YouTube Gaming’ de ise izlenme nispetleri yüzde 15 artış gösterdi. Hanede kalanlar için en çok büyüme yaşayan alan ise yüzde 75 ile oyunlar oldu.

Ses kalitesi kadar, uzun periyodik tasarruf için sundukları konforla da öne çıkan oyun kulaklıkları, öteki oyuncu eserleri üzere en âlâ özellikleri bir araya getirmeleri ile dikkat çekiyorlar. Bu da, onları her tasarruf maksadı için makul hale getiriyor. Tüketici odaklı eser yaklaşımına sahip Anker’ in yeni Soundcore Strike serisi, teknik özelliklerinin yanı sıra uzun vade oyun oynayanların en sık karşılaştığı iki kıymetli meselesi ortadan kaldırmasıyla dikkat çekiyor.

Kulak üstü kulaklıklar, belli başlı bir mühlet tasarruftan sonra kulağı ısıtmaları sebebiyle rahatsızlık yaratabiliyorlar. Strike serisindeki soğutucu jele sahip kulak yastıkları, ısınmanın önüne geçerek kullanıcılara uzun vade konforlu bir tasarruf sağlıyor. İnternet üzerinden oynanan oyunlarda ise ekip arkadaşlarıyla sesli sohbet üzerinden muhabere kurmak, sınırlı taktikler izlemek ve oyuna renk katmak için değer taşıyor. Ama nemlenen mikrofonlar ses kalitesinde düşüşe sebep olabiliyor ya da bozulabiliyor. Soundcore Strike 1 ve Strike 3’ün sahip olduğu Anker’in patentli SweatGuard teknolojisi sayesinde mikrofonları tükürüklere ve terlemeye karşı korumalıdır ve IPX5 suya dayanıklı sertifikalara sahiptirler. Ayrıyeten her iki modelin de mikrofonlarında gürültü tedbire özelliği mekan alıyor. Böylelikle davetleriniz ya da komutlarınız karşı tarafa net bir halde ulaşıyor.

Soundcore Strike serisi kulaklıklar, 52 mm’ lik kişisel sürücüleri ile oyun içi sesleri gerçekçi bir formda yansıtıyor ve bas tonlarında fark yaratıyor. Her iki model de oyunlardaki silah seslerinin ve düşman ayak seslerinin istikametini anlamanızı sağlayan kişisel bir dizayna sahip. Strike 1’in bilhassa de evlatların işitme ses seviyesine karşı müdafaa ile ses seviyesi kısıtlama özelliği, yüksek seslere karşı kulakları korurken, Strike 3’ün 7.1 çevresel ses desteği, oyun atmosferini en yeterli halde yaşamanızı ve kendinizi oyuna kaptırmanızı sağlıyor.

Koronavirüs periyodunda yaşanan bir değişim de, içtimaların uzaktan gerçekleştirilmeye başlanması oldu. Online içtimalarda ses kalitesinin vakit zaman düşmesi ve kesintiler yaşanması, dert yaratabiliyor. Anker PowerConf ise profesyonel davet kalitesi ile bu sorunu çözüyor. Akıllı ses geliştirme özelliği sunan kişisel DSP algoritması, gerçek vakitli yankı tedbire ve art plan gürültüsü azaltma özellikleri bulunan PowerConf, 360 kademelik 6 mikrofonuyla sesinizi en yeterli formda iletiyor. Bluetooth ve USB-C destekli cihaz, sürücü gerektirmeden acilen kullanılabiliyor ve taşınabilir olması sayesinde, her noktada ve kolaylıkla kullanılabiliyor.

Basın Bülteni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir